Гълъбинов поведе Специя към сензационен успех на “Олимпико”

Специя се класира на четвъртфинал в турнира за Копа Италия, след като победи Рома с 2:4 след продължения.

Андрей Гълъбинов откри резултата в 6-ата минута след точно изпълнена дузпа.

Десет минути по-късно Специя удвои аванса си след попадение на Рикардо Сапонара, който получи асистенция от българския нападател.

Рома изравни резултата след голове на Пелегрини и Мхитарян, които вкараха мача в продължения. Още в началото им, “вълците” останаха с двама души по-малко, след като Джанлука Манчини и Пау Лопес получиха червени картони.

Това отвори празни пространства в домакинската отбрана и позволи на Специя да окаже надмощие в заключителните минути. Последните две попадения в срещата бяха дело на Даниеле Верде и Сапонара.

В следващия кръг на надпреварата Специя ще гостува на Наполи.

Гълъбинов има 5 официални срещи през настоящата кампания, в които се е отчел с 4 гола и 1 асистенция.

Категория: Футболни новини
Тагове: Серия А