Димитър Илиев донесе още една купа във витрината на Локомотив

Локомотив Пловдив победи Лудогорец с 1:0 в Разград и спечели втори трофей за календарната 2020 г.

“Смърфовете” бяха по-дейни и създадоха солидно количество опасности пред вратата на разградчани. Предимството им стана още по-осезаемо след 64-ата минута, когато Икоко бе изгонен директно за избутване на противников състезател.

Победното попадение падна в заключителната част на срещата. Митко Илиев получи подаване от Карагерен и с прецизен удар от въздуха успя да преодолее Ренан.

Прочети също: Арсенал спечели трофей в дебютния сезон на Артета

Този успех донесе втора Суперкупа във витрината на Локомотив, след като единственият им успех досега бе през 2004 г.

Интересното е, че “смърфовете” участваха на още два финала за Суперкупата на България през последните 15 години, но и двата бяха загубени именно от Лудогорец. Миналата година разградчани спечелиха отличието след победа с 2:0 на “Васил Левски”.

След края на сблъсъка, Христо Крушарски и Георги Иванов заявиха амбиции, че Локомотив ще бъде фактор в първенството и през тази година.

Efbet лига стартира в петък, 7 август. Лудогорец гостува на Ботев Враца, докато Локомотив ще срещне местния си съперник – Ботев Пловдив.

Тагове: Лудогорец