asenlv | Прогноза за Англия - Франция | 10.12.2022

Прогоза: Победа за Англия
Резултат: Победа за Франция
В дербито от 1/4 финалите на това световно първенство на 60000 стадион " Ал Байт " в Ал Кор се срещат два от европейските грандове - Англия и Франция. " Трите лъва " са печелили този турнир през далечната 1966 година пред своите фенове. От тогава до момента обаче нямат голям спечелен финал, а най- големият им успех бе през миналата година губейки на финала на Европейското от Италия след дузпи. Тук започнаха с повече от убедителен успех над Иран с 6:2. Последва не много убедителен двубой срещу САЩ завършил- 0:0, което обаче им гарантира на 99/100 място напред в турнира. В третият двубой от групата си победиха класически с 3:0 Уелс и си гарантираха първото място. На 1/8 финалите отново със същият резултат победиха и Сенегал на този стадион. Съперникът им днес обаче е настоящият шампион на планетата, а това бе втори триумф за тях след 1998 година, когато бяха и домакини. В историята си имат и две европейски титли. На тези финали започнаха с очаквана убедителна победа над Австралия с 4:1. Последва нова такава срещу доста неудобен за тях съперник- Дания, който победиха с 2:1 след два гола на Килиан Мбапе, което ги направи първият отбор класирал се напред в турнира. В третият двубой срещу Тунис - " Петлите " излязоха с почти всички резерви и логично загубиха с 0:1, но запазиха очаквано първото място в групата. На 1/8 финалите съперник им бе Полша. След трудни 40 минути звездите на отбора доказаха огромната си класа и в края на първото полувреме вече водеха в резултата. Днес обаче съперник е Англия.