asenlv | Прогноза за Аржентина - Хърватия | 13.12.2022

Прогоза: Победа за Хърватия
Резултат: Победа за Аржентина
Ето, че и на това световно първенство в Катар дойде време за последните 4 най- важни двубоя в които ще се реши кои отбори ще играят на финала. До първият полуфинал, който ще се изиграе на Националният стадион с капацитет 80000 зрители в Лусаил достигнаха отборите на Аржентина и Хърватска. " Гаучосите " са с две титли до момента от подобен шампионат и мечтата им за още една е само на два мача. Тимът започна с изключително изненадваща загуба от Саудитска Арабия с 1:2 и в следващите двубои нямаха право повече на грешка и те го показаха. Първо победиха Мексико с 2:0, а в третият двубой със същият резултат и Полша и така дори застанаха на върха в групата. На 1/8 финалите имаха и шанса да играят с Австралия, който победиха с 2:1, но през целият двубой тимът нямаше особени проблеми. На 1/4 финалите имаха доста по голям тест- Нидерландия. 10-ина минути преди края Аржентина водеше с 2:0, но в края на двубоя отново малко подцениха мача и допуснаха два гола. Така се стигна до продължения, където въпреки че бяха по активни не успяха да вкарат гол. Последваха дузпи които спечелиха. Голямата звезда на световният футбол- Леонел Меси , пък е вкарал 4 гола в 4 от 5-е двубоя до момента. " Шахматистите " са само на още една победа да изравнят рекорда си от миналият шампион, когато взеха сребърните медали. Подобно на шампионата в Русия и тук тимът трябваше да изпълнява два пъти дузпи. В групите започнаха с равенство - 0:0 срещу Мароко и никой не ги слагаше в сметките за нова изненада от тях. Последва победа над Канада с 4:1 и ново нулево равенство срещу Белгия, което бе достатъчно да останат на второто място с 5 точки в групата. На 1/8 финалите след ново равенство този път срещу Япония, дузпите отново ги спасиха. Последва 1/4 финал срещу соченият дори за големият фаворит в турнира- Бразилия. Въпреки, че през всичките 90 минути Хърватска не отправи дори удар във вратата на съперника стигнаха до продължения. Там очаквано " Селесао " поведе в резултата. В 117 минута обаче ново " чудо " се случи и изравниха и пак дузпи и пак Левакович бе героят за отбора. Късмета явно е с тях и на това световно.