Валентина Ванкова | Прогноза за Англия - Франция | 10.12.2022

Прогоза: Победа за Франция
Резултат: Победа за Франция
В петък ще си изиграят последните сраещи от четвъртфиналите на Световното първенство в Катар. В последен мач за деня един срещу друг ще се изправят отборите на Англия и Франция. Те ще изиграят своя мач на стадиона в Ал Хор. Това е мачът, който много от феновете на футбола предвидиха още при изтеглянето на жребия. Двата отбора излизат в сблъсък, който е достоен за финал. Англичаните са в ролята на лек аутсайдер срещу настоящия световен шампион. Те стартираха ударно на това първенство като нанизаха цели шест гола във вратата на Иран. След това с класически резултат беше победен и неудобният Сенегал, а със същия резултат те се наложиха и над Уелс. Французите също стартираха ударно като победиха с 4-1 Австралия и с 2-1 Дания. В последният мач селекционерът им даде почивка на голяма част от основните футболисти. Французите ще се опитат да станат едва третият отбор защитил титлата си.