Мая Шишкова | Прогноза за Хърватия - Бразилия | 09.12.2022

Прогоза: Победа за Бразилия
Резултат: Равен резултат
На 09.12.2022 от 17.00 часа на стадиона в Ал Райан ще се изиграе първата четвъртфинална среща между отборите на хърватия и бразилия. На последното световно първенство бразилците отпаднаха на четвъртфиналите от състава на белгия с 1-2. Какво ще направят на това първенство предстои да разберем. Те завършиха на първо място в групата след като записаха две победи и загуба, а на осминафиналите се изправиха срещу отбора на южна корея който победиха с резултат 4-1. на последното световно първенство хърватите бяха в финалисти но отпаднаха от състава на франция.В груповата фаза те завършиха на второ място след като записаха две равенства и победа. След това на осминафиналите се изправиха срещу отбора на япония. Двата отбора не можаха да се победят в редовното време и след продължения и изпълнения на дузпи отборът на хърватия се класира за четвъртфиналите.