Бейк | Прогноза за Полша - Словения | 05.07.2023

Прогоза: Победа за Словения
Резултат: Победа за Полша
Във втория ден от третия кръг на тазгодишната надпревара в лигата на нациите по волейбол един срещу друг ще се изправят отборите на Полша и Словения. И двата отбора са в зоната на плейофите. В момента поляците заемат временното пето място в класирането с актив от 14 точки като от изиграните до момента осем срещи имат шест победи и две загуби. В последният мач те победиха отбора на Италия, но преди това допуснаха загуба от САЩ с 3-0 гейма. Словенците са непосредствено преди тях заемайки четвърто място с 18 точки. След серия от победи над Иран ,Аржентина, Канада ,Куба в последния мач допуснаха загуба от Бразилия. Миналата година в този турнир поляците успяха да запишат победа с три на един гейма. В последните 10 директни срещи те имат четири победи и шест загуби.