Валентина Ванкова | Прогноза за Бразилия - Франция | 25.06.2023

Прогоза: Победа за Франция
Резултат: Победа за Бразилия
Бразилия и Франция се изправят в мач от лигата на нациите по волейбол. Миналата година бразилците завършиха на шесто място в класирането в груповата фаза като от изиграните 12 срещи записаха осем победи и четири загуби. На четвъртфиналите отстъпиха с 3-1 гейма от САЩ. В момента с 5 победи и две загуби заемат временното четвърто място с актив от 16 точки.Миналата година французите завършиха на четвърто място в груповата фаза с девет победи и три загуби, след което на четвъртфиналите победиха Япония, на полуфинала Италия, а в спор за първото място се наложиха в 5 геймов мач над САЩ . Тази година те допуснаха загуби от Полша, Словения, Япония и Аржентина. В последните два кръга записаха победи над Куба и Канада и в момента с актив от 9 точки заемат временното девето място в класирането, което засега не им осигурява място на плейофите. На този етап изостават с четири точки от директните елиминации. В последните 10 директни срещи двата отбора са си разменили по пет победи.