Валентина Ванкова | Прогноза за Китай - Франция | 09.06.2023

Прогоза: Победа за Франция
Резултат: Победа за Франция
Китай и франция се изправят в пореден мач от лигата на нациите по волейбол. Миналата година китайците завършиха на 13-то място в груповата фаза, като записаха три победи и девет загуби. Тази година стартираха с победа над българия с 3-2 гейма,а след това допуснаха загуба от сърбия с 3-0. На последното световно първенство останаха на последното четвърто място в групата, след като не можаха да запишат нито една победа. Французите завършиха миналата година на четвърто място в групата с 9 победи и 3 загуби. На последното световно първенство завършихс на първо място в групата,а след това на осминафиналите победиха япония ,а на четвъртфиналите загубих от италия. Тази година стартираха със загуба от полша с 3-1. В последните 10 директни срещи французите имат осем победи и две загуби.