Валентина Ванкова | Прогноза за Нидерландия - Сърбия | 25.06.2023

Прогоза: Победа за Сърбия
Резултат: Победа за Сърбия
Мач от лигите на нациите един срещу друг ще се изправят отборите на Нидерландия и Сърбия. Миналата година нидерландците заеха осмо място в групата фаза като успяха да запишат по шест победи и шест загуби. След това на четвъртфиналите те загубиха от Италия с три на един гейма. В момента заемат осмо място в класирането като от изиграните седем срещи имат четири победи и три загуби. Сърбите редуват победа със загуба в този турнир и в момента с три победи и четири загуби и 9 точки в актива си заемат временното 10 място в класирането. Миналата година завършиха на 11-то място с пет победи и седем загуби. От 2007 година насам двата отбора са се срещали 8 пъти помежду си като единствената Победа за нидерландците е от 2015 година в приятелски мач завършил с 2-3 тема за тях.