Валентина Ванкова | Прогноза за САЩ - Нидерландия | 07.06.2023

Прогоза: Победа за САЩ
Резултат: Победа за САЩ
САЩ и Нидерландия ще се изправят в мач от лигата на нациите. До този момент двата отбора имат изиграни 8 срещи помежду си като нидерландия води със седем на една победи. Победата на нидерландците е от 2009 година в предварителния кръг от световната лига където те побеждават американците с 3-0 гейма. Тогава американците земат първо място в групата ,а нидерландците трето. Миналата година американците завършиха на трето място в групата след като записаха 10 победи и две загуби. След това в плейофите стигнаха до финал където загубиха инфарктно от състава на франция с 3-2 гейма. На последното световното първенство те играха четвъртфинал ,който също загубиха в 5 сета от състава на полша. Миналата година нидерландците завършиха на осмо място в групата, но в плейофите загубих още в първия кръг от състава на италия. На световното първенство стигнаха до осминафинал ,който загубиха от украйна.