Валентина Ванкова | Прогноза за Япония - Сърбия | 09.06.2023

Прогоза: Победа за Япония
Резултат: Победа за Япония
Япония и сърбия се изправят в мач от лигата на нациите по волейбол. Миналата година японците завършиха на пето място в груповата фаза след като записаха девет победи и три загуби. На четвъртфиналите те загубиха от франция с 3-0 гейма. На последното световно първенство завършиха на второ място в групата записвайки две по 5 и една загуба, финалите загубиха драматично от състава на франция с 3-2 гейма. Тази година стартираха с чиста победа над иран. В миналото издание на турнира сърбите завършиха на 11-то място, записвайки 5 победи и 7 загуби. На световното първенство стигнаха до осминафиналите където отпаднах от словения. Тази година стартираха със само от бразилия.