ALIEN_80 | Прогноза за Андерлехт - АЗ Алкмаар | 13.04.2023

Прогоза: Победа за Андерлехт
Резултат: Победа за Андерлехт

Миналогодишният полуфиналист в Шампионска Лига Виляреал бе отстранен от Анделект в предната фаза на турнира. “Жълтата подводница” бе потопена с общ резултат 2:1. Първата им среща в Белгия завърши при равенство 1:1 и се очакваше Виляреал да е участникът, който ще играе на четвъртфиналите, но Андерлехт изненада опонента си с 1:0 на “Естадио де ла Керамика”. АЗ Алкмаар също имаше труден противник на осминафинали. “Червено-белите” се справиха с втория в класирането на Серия А Лацио. И двете им битки завършиха при резултат 2:1, в полза на АЗ Алкмаар.

След втората победа над Лацио, предстоящите гости нямат спечелен мач. Първо те загубиха с 1:2 от Твенте, после направиха 1:1 на собствения си терен с Хееревеен, а през уикенда паднаха с 0:1 от Спарта Ротердам. Негативните резултати отведоха АЗ на четвъртото място в Ередивизи. Андерлехт пък е доста по-назад в Юпилер Лига, тъй като “Лилаво-белите” са девети. Те дори бяха още по-назад, но се отчетоха без загуба в четири поредни кръга. През последния обаче, развалиха серията си от три последователни победи. Андерлехт и Вестерло си спретнаха нулево реми, а победите за предстоящите домакини бяха над Ойпен, Льовен и Серкъл Брюж.