ALIEN_80 | Прогноза за Бенфика - Интер | 11.04.2023

Прогоза: Победа за Интер
Резултат: Победа за Интер

Предишната фаза от турнира бе преодоляна с лекота от Бенфика. „Орлите“ победиха на два пъти приятната изненада Клуб Брюж. Те сториха това с 2:0 в Белгия, а у дома бяха още по-категорично 5:1. Интер пък има добра основа за предстоящия четвъртфинал, след като на осминафиналите се справи с другия гранд от Португалия – Порто. В двете срещи видяхме само един гол, който падна в Милано и се оказа печеливш. Иначе „Нерадзурите“ на практика оцеляха в Португалия при нулево реми на реванша.

Шансовете в тази елиминационна двойка изглеждат изравнени, като фаворит в двете срещи ще е домакинът на деня. Бенфика за втора поредна година достига до четвъртфинал в турнира, като никога не е преодолявала тази фаза в общо пет опита. „Орлите“ обаче се намират в доста добра форма като домакин в Европа с 16 победи и само 3 загуби в 25 мача. Интер пък има своите пикови моменти в Шампионска лига с трофея през 2010 година, но за да повтори това се нуждае от добър резултат днес в Португалия. „Нерадзурите“ обаче спечелиха само веднъж при десет визити в тази страна.