Мая Шишкова | Прогноза за Ница - Базел | 20.04.2023

Прогоза: Равен резултат
Резултат: Равен резултат
Тази вечер от 22:00 на алианц ривиера в ница ще се изиграе втората четвъртфинална среща между отборите на ница и базел. В неделя домакините претърпяха изненадваща минимална загуба от брест във френското първенство. Първият двубой между двата отбора завърши с равенство 2-2. За да осигури първият си европейски полуфинал откакто достигна предпоследния триъгълен камък в лига европа през 2013 година гостите ще се опитат да избегнат четвърти пореден мач 2-2 в Лига Европа. Въпреки че в този двубой гостите са аутсайдер няма да има липса на решителност в опита си да се класират за полуфиналите. В последния кръг от местното първенство те завършиха на равносианг бойс и в момента остават извънчелната тройка в швейцарската суперлига за пръв път от 2001 година. Смятам че и двата отбора ще играят много внимателно защото всяка грешка може да бъде фатална в този сблъсък.