ALIEN_80 | Прогноза за Челси - Кристал Палас | 15.01.2023

Прогоза: Победа за Челси
Резултат: Победа за Челси

В неделя за Челси предстои ново лондонско дерби, а тези през сезона не носят особено голямa радост за привържениците на клуба. Едва два пълни успеха записаха „Сините“ срещу своите градски съперници. Те дойдоха над Уест Хям и Кристъл Палас, като днес Челси получава възможност да запише дубъл над „Орлите“. В първия ден от месец октомври Греъм Потър дебютира с успех начело на новия си тим, който се нуждаеше от пълен обрат до 2:1. Три месеца по-късно обаче положението пред Челси изглежда далеч по-тежко. Червеният цвят силно преобладава във формата на клуба, а единственият шанс за трофей остава Шампионска лига. През седмицата „Сините“ отстъпиха с 1:2 като гост на Фулъм, а дошлият под наем нападател Жоао Феликс дебютира с добро първо полувреме, но червен картон в средата на втората част. Това бе шеста загуба за лондонския тим в последните осем мача за първенство.
Кристъл Палас също се сбогува с турнирните надпревари в Англия, а единственият добър мач за тима бе успехът над Борнемут, по подобие на Челси в мача на тима от „Боксинг дей“. Под очакваното се представя и отбора ръководен от Патрик Виера, който отстъпи в три от последните четири мача за първенство. И двете шампионатни загуби след Коледа пък дойдоха в лондонски дербита с общ резултат 0:7 с Фулъм и Тотнъм.
Тук е време най - после Челси да победи.

Този сайт използва бисквитки, включително и бисквитки на трети страни, за да функционира коректно. Разбрах