asenlv | Прогноза за Аржентина - Австралия | 03.12.2022

2:0
Резултат: 2:1
До вторият 1/8 финал, който ще се изиграе отново в Ал Раян, но на 45000 стадион " Ахмед бин Али достигнаха отборите на Аржентина и Австралия. " Албиселесте " е един от най- добрите отбори в историята на световни първенства. Тимът е бил цели 5 пъти на финал, от които има и две титли. На това световно обаче започнаха с може би най- срамната си загуба на подобен форум , допускайки поражение от считаният за аутсайдер в групата- Саудитска Арабия и то след като тимът имаше гол преднина преди почивката. Веднага след нея обаче допуснаха 2 гола и ситуацията за тях от там нататък бе единствено две победи. Последва двубой срещу Мексико и след два гола след 60-ата минута и гол и асистенция за Меси направиха първата крачка. Срещу Полша също по подобен начин победиха през второто полувреме и така спечелиха групата си и избягаха двубой с Франция още на 1/8 финалите. " Кенгурата " също спечелиха 6 точки, а преди турнира никой не ги слагаше в сметките д продължат след като в тази група бях още световният шампион Франция и Дания, който преди турнира бе считан за скрит фаворит. Подобно на своя съперник в този мач започнаха с очаквана загуба от Франция с 1:4 въпреки че и те поведоха в резултата. Последва победа над Тунис с минималното 1:0 и така шансовете им да продължат напред останаха съвсем реални. В решителният двубой срещу Дания, се очакваше че и равенство ще им стигне. След като обаче Тунис водеше на Франция , трябваше да рискуват и в крайна сметка успяха с гол на Леки и изненадата стана факт и за втори път в историята си за във фазата на елиминациите. Едва ли срещу отбор като Аржентина имат много шансове за успех.