asenlv | Прогноза за Полша - Саудитска Арабия | 26.11.2022

1:0
Резултат: 2:0
На стадион " Едюкейшън сити " в Ал Раян , който е с капацитет малко над 45000 зрители в първа среща от вторият кръг от група В съперници са Полша и Саудитска Арабия. " Бяло- червените " имат един период в който 4 пъти по ред преминават групите между 1974 и 1986. През 1974 година записват 6 победи от 7 двубоя , но дори и това не им достига да стигнат до финала. В последните големи шампионати малко неочаквано се провалят още в груповата фаза. В квалификациите за тук напълно заслужено спечелиха второто място в групата си след този на Англия и с 20 точки, стигнаха до плейофите. Там те в решителният плейоф без особени проблеми елиминираха Швеция с нов гол на Левандовски. За споменатият футболист това ще е може би последният му голям шампионат и той и треньорът му ще се опитат да преминат тази група, въпреки че тук са още Аржентина и Мексико. В първият си двубой от това първенство обаче именно Левандовски пропусна дузпа и така отново не вкара гол на световно първенство и двубоят с Мексико завърши- 0:0. Тази серия обаче все някога трябва да спре и очаквам именно в този двубой да вкара гол или два и тимът му да спечели двубоя. " Зелените соколи " също нямаха особени проблеми да стигнат до тук и все по често участват на световни финали. Въпреки това тимът само веднъж преминава групата си през 1994 година. В първият си двубой шокираха всички и победиха Аржентина на Леонел Меси, въпреки че именно той откри резултата, азиатският тим успя в началото на второто полувреме за 5 минути да вкара два гол и в крайна сметка спечели с 2:1. Не винаги обаче това ще се случва и очаквам Полша да вземе трите точки и да поведе в класирането , кръг преди края.