asenlv | Прогноза за Сенегал - Нидерландия | 21.11.2022

0:1
Резултат: 0:2
Във вторият мач от група А и вторият от утрешният ден на 40000 стадион "Ал Тукама" в Доха  съперници са останалите два отбора от тази група- Сенегал и Нидерландия. Африканският тим за трети път е на подобен форум, като преди 20 години стигнаха дори до 1/4 финалите. От тогава обаче измина доста време. До този форум те нямаха проблеми в групата си, но на финалните плейофи , драматично след дузпи елиминираха Египет и то след като успяха да запазят на реванша цели 90 минути загубата си от 0:1 още в 3 минути. За купата на африканските нации тимът по същият начин ще продължи участието си след като елиминираха Гвинея отново след дузпи и отново след като губеха на реванша още в началните минути. Все пак този шанс , а и късмет би ги напуснал. " Лалетата " са за 11-и път на световни финали, а в своята история за били три пъти на финал, но и в същото време не са вдигали Купата. Сега спечелиха 23 точки в своята група , а единственият им сериозен опонент бе - Турция. В тази група обаче бяха и отбори като Норвегия и Черна гора, които със сигурност не са по слаби от днешният им съперник. В Лигата на Нациите безспорно бяха най- добрите в групата си и ще във финалната четворка , след като записаха 5 победи и 1 равен, срещу отбори като Белгия, Полша и Уелс. Явно вече Нидерландия е от друга класа в сравнение с предишните няколко квалификации и затова в този двубой очаквам техен успех.