asenlv | Прогноза за Хърватия - Бразилия | 09.12.2022

0:1
Резултат: 1:1
В третият ясен 1/4 финал и първи , който ще се изиграе на 22-ото световно първенство в Катар на 45000 стадион " Едюкейшън сити " в Ал Раян достигнаха отборите на Хърватска и Бразилия. Европейският тим е настоящият вицешампион на планетата, което е и най- големият успех в историята си. Тогава с доста голяма доза шанс стигнаха до финала, след като в елиминациите победиха Дания, Русия и Англия, два пъти след дузпи и един път след продължения. Сега започнаха колебливо с нулево равенство срещу Мароко. Последва победа над Канада с 4:1, но и тогава се разиграха едва в края на първото полувреме , а дотогава те бяха догонващи в резултата. Така кръг преди края в решителен пряк двубой за място на 1/8 финалите достигнаха в крайна сметка до 0:0 срещу Белгия след няколко пропуска на Лукаку. На 1/8 финалите имаха и шанс да се изправят срещу Япония , вместо на Испания. След първото полувреме изоставаха в резултата, но в началото на втората част изравниха и никой до края не рискува. При дузпите отново излязоха победители и вече са в топ 8. Съперникът им днес обаче е с цели 5 титли до момента, а на това световно играят един от най- добрият си футбол. Бразилия започна шампионата с две чисти победи срещу Сърбия с 2:0 и срещу Швейцария с 1:0 и така си гарантираха място напред. В последният двубой логично не излязоха с всичките си най- добри футболисти и дори си позволиха да загубят от Камерун след гол след 90 минута, но това не попречи да запазят първото място в групата. На 1/8 финалите ги чакаше Южна Корея. Още до 36 минута " Селесао " водеше с 4:0, а другата добра новина за тях бе , че на терена се завърна и Неймар. През второто полувреме отново треньорът им Тите изкара големите си звезди , за да запазят сили за този двубой. В крайна сметка допуснаха гол и двубоят завърши- 4:1. В момента едва ли Хърватска ще може да се противопостави на това нападение, а и късмета трудно ще ги покрие.