ALIEN_80 | Прогноза за Арсенал - Манчестър Юнайтед | 22.01.2023

1:1
Резултат: 3:2
Домакините може и да изглеждат като сериозен фаворит, но единственият отбор, който ги победи в лигата, е именно Манчестър Юнайтед. На 4 септември отборът на Артета безпорно бе по-добрия отбор на терена, но след като изравни в 60 минута, се улиса в рисковани атакуващи действия. Това доведе до няколко контраатаки от страна на „Червените дяволи“, а две от тях бяха завършени с попадение на Рашфорд за крайното 3:1.

Преди днешния двубой впечатлението за Арсенал е още по-добро, а Манчестър Юнайтед също не отстъпва с поредица от добри резултати и добро представяне на терена. След Мондиала двата тима не успяха да спечелят само по веднъж. Арсенал се препъна при 0:0 с Нюкасъл у дома, а Манчестър Юнайтед инкасира изравнителен гол от Кристъл Палас в 93 минута на двубоя в четвъртък. Междувременно двата колоса продължиха напред за ФА Къп, а „Червените дяволи“ са на полуфинал за Купа на Лигата.
По-добрите изяви на Юнайтед през сезона са у дома, където бяха победени Манчестър Сити, Ливърпул, Арсенал и Тотнъм. Единственият успех за „Червените дяволи“ като гост на отбор от Топ 12 пък бе тази над Фулъм. До тук през сезона пък Арсенал не успя да спечели в едва три мача, а и в тях заслужаваше да постигне това.
Предвиждам 1:1