Мая Шишкова | Прогноза за Холгер Руне - Каспер Рууд | 07.06.2023

Прогоза: Победа за Холгер Руне
Резултат: Победа за Каспер Рууд
В мача за излъчване на последния полуфиналист на тазгодишния ролан гарос един срещу друг ще се изправят холгер руне и каспер руд. Дачанинът едвам се класира на четвъртфиналите на ролан гарос. На осмина финалът негов съперник беше франсиско серундоло. Той наложи луда битка и в 5 сетов трилър успя да победи като в петият сет играха решителен тайбрек ,който спечели с 10-7. В последните месеци той загуби само два мача на клей. В монте карло от андреа рубльов ,а в рим от даниел медведев. Руд има да защитава точки от достигането си на миналогодишния финал. Преди този турнир той беше доста нестабилен, но изглежда всичко е преодоляно и в момента се представя отлично. До този момент двамата тенисисти си се срещали пет пъти, като датчанина има само една спечелена среща.