Интер шокира Милан след зрелищен обрат

Отборът на Интер осъществи превъзходно завръщане през второто полувреме, след като изоставаше с 0-2, и по този начин победи зрелищно Милан, за да излезе еднолично на върха в Серия А.

Интер стартираха тази среща трети в подреждането, но успяха да надминат Лацио и така оглавиха класирането, благодарение на по-добрата си голова разлика с шампионите Ювентус.

Анте Ребич откри резултата за Милан след пас на Златан Ибрахимович, а шведът сам успя да реализира с глава малко преди почивката.

Четете още: Златан за шокиращия обрат на Интер: "Милан спря да играе"

Във второто полувреме обаче на терена излезе различен Интер. В рамките на само три минути Марсело Брозович и Матиас Весино върнаха по едно попадение и по този начин изравниха резултата, а Стефан де Врей и Ромелу Лукаку направиха резултата 4-2 и по този начин шокираха Росонерите.

Момчетата на Антонио Конте изглеждаха обречена на полувремето, но реагираха мощно след това с четири безответни гола и по този начин показаха изключителен характер.

Преди този мач, Милан бяха в добра форма под ръководството на треньора Стефано Пиоли, като те загубиха само един от последните си 11 мача в първенството, но капитулацията им през второто полувреме ги остави на 10-то място.

Интер вече е непобеден в 16 мача в лигата и приема Наполи в сряда преди важния сблъсък срещу Лацио следващата неделя.

"Все още е много рано да говорим за нещо, за което само можем да мечтаем засега", каза Конте пред Sky Italia.

„Можем да мечтаем. За нас идва много интензивен период и след това ще имаме по-добра представа за нашия потенциал и за реалните ни възможности. Тези момчета доказаха днес, че имат характер и сила."  завърши Конте.