Кармело се завърна с 10, Джеймс с нов рекорд

Леброн Джеймс стана едноличния притежател на нов рекорд, но завръщането на Кармело Антъни сред редиците на НБА също привлече вниманието. Мело реализира 10 точки при дебюта си за Портланд. Последният мач за Антъни беше преди година, последно той игра на 8 ноември 2018 година. Голяма част от специалистите вече изразиха мнение, че Мело се приближава до най-добрите си години и че с играч като Деймиън Лилард, към когото е насочено вниманието на защитниците, Мело ще може да играе по-свободно. Въпреки усилията му обаче  Портланд отново загуби.

Ето и резултатите от 4-те мача от 19.11:

Голдън Стейт Уориърс (3-12) – Мемфис Гризлис (5-9) – Играчите на Стив Кър прекъснаха поредица от 7 мача без победа и записаха най-изразителната си победа за сезона. Най-резултатен за преследваните от контузии Воини беше Алек Бъркс.

Портланд Трейл Блейзърс (5-10) – Ню Орлиънс Пеликанс (5-9) – 104:115

Финикс Сънс (7-6) – Сакраменто Кингс (6-7) - 116:120 – Двата отбора си размениха по едно полувреме. Фраза, която сме свикнали да чуваме за друг спорт, беше напълно валидна за тази среща. Сакраменто спечелиха първите две части на двубоя, като на полувремето водеха с 22 точки. Третата и четвъртата част бяха Финикс Сънс. В последната четвърт и двата отбора заложиха на атаката – 41 на 33 отбелязани точки само за последните 12 минути. Богдан Богданович (31) за Сакраменто и Девин Букър (30) за Финикс бяха най-резултатните играчи.

Оклахома Сити Тъндър (5-9) – ЛА Лейкърс (12-2) – 107:112 – Леброн Джеймс записа ново постижение. След поредни дабъл-дабъла, той стана единствения играч с трипъл-дабъл срещу всеки от 30-те отбора в лигата. Антъни Дейвис отбеляза 31 точки, а Кузма напусна игрището с разкървавено око и не се завърна в игра.

Категория: Баскетболни новини