Кике Сетиен не е впечатлен от съдийството в мача с Хетафе

Кике Сетиен не е впечатлен от физическия подход на Хетафе и рефера Гилермо Куадра Фернандес след победата на Барселона с 2:1 над Хетафе в Ла Лига.

Барса се изравни на върха в класирането с Реал Мадрид, които се изправят срещу Селта Виго в неделя, след като в първото полувреме отбелязаха Антоан Гризман и Серхи Роберто.

Свързаният с трансфер в Барса, Анхел Родригес, вдъхна надежда на Хетафе, когато върна един гол през второто полувреме, но настоящите шампиони на Ла Лига нямаше да пропуснат да вземат и трите точки.

Главният треньор Сетиен смята, че реферът Куадра Фернандес е трябвало да се намеси по-решително в това, което той смята за деструктивна тактика на Хетафе.

Попитан какво е казал на четвъртия рефер, Сетиен отговори: „Оплаквах се, защото много пъти рискувате в атака и когато ви фаулират, трябва да започнете отначало."

"Това вреди на темпото на играта. Мисля, че те направиха 30 фаула срещу 12, а ние получихме с един [жълт] картон повече."

"Мисля, че реферът трябваше да бъде по-строг. Понякога нямаме късмет."

Сетиен не пожела да обсъди защо не се здрависа с колегата си от Хетафе Хосе Бордалас.

"Искам да говоря за случилото се на терена, там се играе футболът." каза той. В началото бяхме нервни и Хетафе ни затрудни много с тяхната преса."

Източник: FOTMOB

Тагове: Ла Лига, Барселона