Кои са най-интересните мачове между Байерн Мюнхен и Манчестър Юнайтед в историята?

Байерн Мюнхен и Манчестър Юнайтед са се срещали много пъти в историята на европейския футбол, но някои от техните мачове са били по-запомнящи се от други. Ето няколко примера:
  • Финалът на Шампионската лига през 1999 година: Това е вероятно най-известният мач между двата отбора, който се игра на стадион “Камп Ноу” в Барселона. Байерн Мюнхен поведе с гол на Марио Баслер в 6-ата минута и изглеждаше, че ще спечели трофея, но Манчестър Юнайтед направи невероятен обрат в добавеното време с голове на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер. Това беше първият и единствен път, в който един отбор е спечелил Шампионската лига с два гола в добавеното време.
  • Четвъртфиналът на Шампионската лига през 2010 година: Първият мач се игра на “Алианц Арена” и завърши 2:1 за Байерн Мюнхен с голове на Франк Рибери и Ивица Олич. Вторият мач се игра на “Олд Трафорд” и завърши 3:2 за Манчестър Юнайтед с голове на Дарън Гибсън и два на Нани, докато Ариен Робен и отново Ивица Олич вкараха за гостите. Байерн Мюнхен продължи напред с правилото за головете в чужбина, а Манчестър Юнайтед остана с 10 души след червен картон на Рафаел.
    • Груповата фаза на Шампионската лига през 2023 година: Това е най-скорошният мач между двата отбора, който се игра на 12 декември 2023 година на “Олд Трафорд”. Това беше решаващ мач за класирането в групата, като Манчестър Юнайтед имаше нужда от победа, за да продължи напред, докато Байерн Мюнхен беше вече осигурил първото място. Мачът завърши 0:1 с гол на Кингсли Коман в 70-тата минута. Това означаваше, че Манчестър Юнайтед отпадна от турнира, а Байерн Мюнхен продължава към осминафиналите.

Категория: Футболни новини
Тагове: Байерн Мюнхен, Манчестър Юнайтед