Кошмарни грешки на Едерсон пратиха Ливърпул на две победи от титлата във Висшата лига!

Две скъпи грешки на Едерсoн връчиха на Манчестър Юнайтед победата в дербито на Манчестър в неделя, пращайки Ливърпул на ръба на първа титла във Висшата лига.

Антони Марсиал изстреля Червените дяволи напред през първото полувреме с гол, който вратарят на Сити трябваше да предотврати.

Юнайтед оцеля след тежък натиск през второто полувреме, докато Скот Мактоминей не вкара в последните секунди, след "асистенция" отново на вратаря на Сити Едерсон.

Отборът на Оле Гунар Солскяер, побеждаван у дома от Сити в последните си три срещи в лигата и полуфиналния първи мач за Купата на ЕФЛ, победи и в двата мача от лигата градските си съперници за първи път от 2009-10 г.

Първата загуба на Пеп Гуардиола на „Олд Трафорд“ сложи край на печелившата серия на Сити от пет мача във всички състезания, а Юнайтед засили надеждите си за класиране в Шампионската лига за следващия сезон.

Четете още: Погба: "Ливърпул са много по-напред от всички останали и заслужават титлата"

Сити водиха с 3:0 след 38-та минута при последното си гостуване на градските си съперници в Купата на EFL, но сега представянето сега беше съвсем различно, като единственият ранен шанс за гол дойде от нисък удар на Рахим Стърлинг, който беше спасен без проблем от Дейвид де Хеа.

Едерсон направи две спасявания на добри шансове на Даниел Джеймс и Марсиал, но вратарят на Сити беше виновен за откриващия гол, тъй като позволи на волето на Марсиал да премине под ръцете му след хитро изпълнение на свободен удар от Бруно Фернандеш.

Сити имаше само един изстрел в очертанията на вратата през първото полувреме, най-ниският им резултат в мач в лигата от октомври 2018 г. срещу Ливърпул, но Серхио Агуеро, който по-късно бе заменен заради проблем с бедрото, вкара топката в мрежата три минути след началото на второто полувреме, но попадението беше отменено заради засада.

Юнайтед удържа на щурма на Сити в заключителните етапи на мача, преди Едерсон да подсигури победата им, след като опитът му да хвърли топката към Бенджамин Менди стигна до Мактоминей, който вкара чудесен гол от 30 метра.

Какво означава това? Състезанието за титлата почти свърши

Малцина биха вярвали, че Сити могат да защитят титлата си дори с победа тук, но резултатът означава, че Ливърпул се нуждае от само шест точки, за да спечели първата си корона във Висшата лига. Победата праща Юнайтед отново на пето място, три точки зад Челси на четвърто и увеличава серията им от мачове без загуба до 10 във всички турнири.

Марсиал най-накрая впечатли

Марсиал е първият играч на Юнайтед, който отбелязва на Сити и като домакин и като гост в лигата след Кристиано Роналдо през 2006-07 г., и едва вторият след Ерик Кантона, който вкарва в три поредни дербита във Висшата лига в три поредни старта.

Основни факти:

- Манчестър Юнайтед взе две победи в лигата над Манчестър Сити за първи път след като Алекс Фъргюсън се пенсионира, последно го постигна в кампанията 2009-10.
- Манчестър Сити претърпя седмото си поражение от кампанията във Висшата лига, правейки сезон 2019-20 рекорден като брой загуби в мениджърската кариера на Пеп Гуардиола.
- Юнайтед е непобеден в последните си 10 мача във всички състезания (П7 Р3), което е най-дългата им серия без загуба след първите 11 мача на Оле Гунар Солскяер като треньор между декември 2018 г. и февруари 2019 г.
- Това беше третото поражение на Сити срещу Манчестър Юнайтед във всички състезания през 2019-20 г. - за първи път в мениджърската кариера на Гуардиола той претърпява три поражения от конкретен опонент за един сезон.
- Откакто дебютира в състезанието на 1 февруари, Бруно Фернандеш от Юнайтед участва пряко в повече голове във Висшата лига от всеки друг играч (пет - два гола и три асистенции).
- Рахим Стърлинг стана четвъртият най-млад играч, достигнал 250 участия във Висшата лига (25г 91д), след Уейн Рууни, Джеймс Милнър и Гарет Бари.

Какво следва?

Юнайтед се отправя към ЛАСК за първия мач от осминафиналите на Лига Европа в четвъртък, и гостува на Тотнъм на Жозе Моуриньо следващата неделя. Сити посрещт Арсенал в сряда в изместен мач от лигата.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед, Оле Гунар Солскяер, Пеп Гуардиола, Манчестър Сити