Левски Лукойл с трофей. Тити е доволен.

Логичното за мнозина се случи. Левски Лукойл спечели двубоя за супер купата срещу Балкан Ботевград. Крайният резултат е 71:82 в полза на сините.
Комфортна победа, която не изглеждаше възможна в началото на двубоя, когато Балкан играеше по-уверено, а баскетболистите на Левски се представяхе отчайващо в атака. Промяната донесе опитният Чавдар Костов който със своиете 7 тройки в двубоя бе избран за MVP. Втората четвърт беше изцяло за баскетболистите на Левски, които след това не погледнаха назад и спечелиха срещата.
Най-резултатен беше Чавдар Костов с 25 точки, следван от Куан Чийтъм с 14 точки и 10 борби.

Четете още: Първа кръв и при мъжете

Тити Папазов остана изключително доволен от победата и заяви, че по този начин са били затворени устите на някои критици. Той се закани, че ще "изрови света", но ще си върне изгубената титла през миналия сезон.
Чавдар Костов пък заяви, че Левски все още не е в оптимална форма и момчетата са играли само на 70% от възможностите си.
След срещата Йовица Арсич, старши треньора на Балкан, изрази мнение, че защитата е била ахилесовата пета на отбора му в двубоя. Той разкритикува играчите за индивидуалната им игра в защита и сподели, че все още има неясноти покрай част от състава, което влия на пълноценната подготовка.

Категория: Баскетболни новини