Мартин Минчев с първи минути за Спарта Прага при драматична победа

Българския нападател Мартин Минчев дебютира за първия тим на Спарта Прага при драматичната победа над Злин.
Юнушата на Черно Море влезе като резерва в 75 минута при резултат 1:1 , като помогна на отбора да изостри атаките си още повече.
Победата за Спарта , която е 4-та поред , дойде след трудно начало. Гостите от Злин поведоха в резултата , като часовника бе отчел 19 минути игра.
В 49 минута Ламин Джаво получи червен картон и улесни домакините от Спарта. В 50 - тата минута Адам Хложек изравни след разбъркване в наказателното поле на съперника. Спарта продължи да доминира, но не стигаше до пълен борат, като треньора Вацлав Илек пусна в игра новото си пъпълнение Мартин Минчев, а минутата бе 75-та.
Въпреки скоростните атаки и пълна доминация гола така и не идваше. При една бърза контра и намеса на системата ВАР съдията отсъди дузпа за Спарта Прага. При 11 метровия удар Борек Дочкал пропусна да даде преднина на своите съотборници, но отбитата топка от вратаря попадна в играч на Спарта и последва остро ниско центриране , при което Петер Ирачек не успя да избегне контакта с топката и си вкара автогол.
В добавеното време Лукаш Юлиш реши мача с трети гол и така подпечата трите точки за своя тим.
Мартин Минчев имаше шанса да отбележи гол, но негов красив удар бе избит в корнер от вратаря на Злин.
Екипа на Спорталакси пожелава на Минчев много успехи с фланелката на Спарта Прага и трансфер в неговия любив Манчестър Юнайтед !

Тагове: Спарта Прага, Мартин Минчев