Милан с рекордна загуба от Аталанта

Унизителната загуба с 5:0 от Аталанта е най-лошото поражение за Милан в Серия А от 1998-ма година.

Йосип Иличич се разписа на два пъти за разгромната победа на Аталанта над Милан с 5:0 в Бергамо в неделя. Домакините бяха възнаградени за доминацията си в началото на мача, с прекрасен солов пробив и гол на Алехандро Гомес в 10-та минута, а бившият халф на росонерите Марио Пашалич удвои преднината след около час игра.

Иличич отбеляза в 63-та и 72-ра минута, а резервата Муриел направи резултата унизителен. Аталанта бяха възнаградени за показаните предприемчивост и изобретателност, в резултат на което излизат в почивка на пето място в Серия А.

Милан, които не бяха побеждавани в четири мача преди този, и треньорът Стефано Пиоли ще трябва да работят доста сериозно през следващите две седмици, след потресаващото гостуване.

Какво означава това?

Имаше признаци, че Милано е на път към възстановяване, след като взе осем точки от предишните четири мача в Серия А, но това беше най-лошото представяне на "росонерите" от началото на (не особено добрия) сезон. Изолирани в атака, слаби в центъра на терена и дезорганизирани в защита, Пиоли ще има за какво да размишлява.

Иличич лидер на хармонична Аталанта

За разлика от Милан, Аталанта впечатли с много. Тройката в атака създаваше на Милан всякакви неприятности. В основата на това беше Иличич, който принуди Донарума да спасява два пъти преди да отбележи. Гомес също впечатли и надигра Конти за прекрасния си откриващ гол, докато Пасалич - който не отпразнува попадението срещу бившия си клуб - беше творчески гений.

Конти емблематичен за злощастието на Милан

Не можем да отличим нито един играч на Милан, който да е показал особено качество, но Конти имаше особено мъчителен мач и бе виновен за първите два гола на Аталанта.

Какво следва?

Аталанта се връща от почивка с домакински мач срещу Парма на 6 януари, а в същия ден Милан посреща Сампдория.

Източник: FOTMOB

Тагове: Серия А, Милан