Надал отпадна от Откритото първенство на Австралия!

Рафаел Надал беше елиминиран от Откритото първенство на Австралия на четвъртфиналната фаза от петия в ранглистата Доминик Тийм с резултат 7-6, 7-6, 4-6, 7-6.

Мачът в Мелбърн беше много оспорван, като тайбрека се оказа препъни камък за испанеца - той загуби и трите, в които игра по време на този сблъсък.

Четете още:Рафаел Надал и Новак Джокович с победи в ATP Cup

Тийм взе ранна преднина, когато слечели първите два сета чрез два тайбрека преди световният №1 да се върне в играта, за да спечели третия сет.

Австриецът, обаче, се задържа във форма и отведе Надал до поредния тайбрек в четвъртия сет, който спечели с 8-6, за да стигне до полуфинал с Александър Зверев в петък.

Това беше първата победа на Тийм над Надал в турнир от Големия шлем, който преди това загуби два финала на Откритото първенство на Франция срещу него и за първи път стигна до последните четирима в Мелбърн.

Категория: Тенис новини
Тагове: Рафаел Надал