Обзор на съботните мачове от Висшата лига

Челси и Лестър Сити загубиха точки, а Ливърпул и Шефийлд Юнайтед изковаха победи, продължавайки отличната си форма във Висшата лига.

Ливърпул запази първата си домакинска суха мрежа за сезона във Висшата лига при победа с 2:0 над Уотфорд, след две попадения на Мохамед Салах.

Начинът, по който момчетата на Юрген Клоп могат да печелят дори когато не играят най-добрите си мачове, вероятно е трудно за преглъщане за втория в класирането Лестър, който завърши 1:1 у дома срещу Норич Сити, и третия Манчестър Сити, който гостува на Арсенал в неделя.

Челси не успя да окаже натиск върху челната тройка, тъй като изненадващо загуби у дома с 1:0 срещу Борнмут, но Шефилд Юнайтед се изкачи до пето място, след като победи Астън Вила с 2:0.

Попадение на Крис Ууд бе достатъчно, за да приключи серията от три загуби на Бърнли, осъждайки Нюкасъл Юнайтед на първо поражение от четири мача в лигата.

Междувременно, в късния мач Себастиен Халер отбеляза през първото полувреме, за да осигури на мениджъра на Уест Хем - Мануел Пелегрини - така необходимата победа с 1:0 над Саутхемптън.

Уотфорд накара „Червените“ да поработят за 16-та поредна домакинска победа

Новият мениджър Найджъл Пиърсън си тръгна от „Анфийлд“ с причини да се гордее с представянето на отбора си Уотфорд в съботния следобед, тъй като те имаха достатъчно причини да помечтаят за шокираща победа над лидерите във Висшата лига.

Абдула Дукуре и Етиен Капу бяха виновниците за неубедителния край на атаките, което пусна Ливърпул от куката, а Салах накара Уотфорд да си плати с ефектен стил.

Египетският национал отбеляза зрелищно попадение в 38-та минута, а след това изкова трудната победа с дръзко докосване в последната минута.

Удовлетворението, което Юрген Клоп получи от не особено красивата победа, беше притъпено от контузия на Джорджинио Вийналдум, който беше заменен принудително, което изглежда ще го изключи от пътуването на Ливърпул до Катар за Световното клубно първенство.

Ливърпул вече спечели 16 поредни домакински мача във Висшата лига и има преднина от 10 точки.

Четири поражения от пет мача за "Сините" на Лампард

Борнмут пристигна на „Стамфорд Бридж“ след 5 поредни загуби във Висшата лига, но си тръгна с трите точки, след като късният гол на Дан Гослинг донесе изненадваща победа с 1:0 над Челси.

Всяка надежда сините да се върнат към силна форма у дома след победата си в средата на седмицата над Лил с 2:1, започна да избледнява, тъй като шансовете намаляваха, а увереността на Борнмут растеше.

Челси имаше 18 изстрела към противниковата врата през целия мач, но не успя да изравни, а момчетата на Франк Лампард излязоха на терена след една победа и четири поражения в последните си пет мача от Висшата лига.

"Лисиците" приключиха победната си серия

Третият гол на Теему Пуки в четири мача във Висшата лига даде преднина на Норич Сити на стадион „Кинг Пауър“, където серията от осем победи от осем мача на Лестър Сити във Висшата лига, беше спряна.

Финландският интернационал изстреля Норич напред в 26-та минута, но радостта им не продължи дълго, като Тим Крул довкара в собствената си врата удара с глава на Джейми Варди, седем минути преди почивката.

Норич на Даниел Фарк се бори усилено за своя дял от точките през второто полувреме, като отправи 12 изстрела към противниковата врата.

Лестър остават втори в таблицата, но вече на 10 точки от лидера Ливърпул.

"Остриета" са пети след победа над Вила

Всякакви съмнения кой от промотираните отбори през този сезон има най-добри шансове да завърши в горната половина на таблицата, изглежда се решиха на Bramall Lane, където Флек вкара и двата гола за Шефийлд Юнайтед при победа с 2:0 над Астън Вила.

Хората на Крис Уайлдър се оказаха изключително трудни за побеждаване и надеждите на Вила да нанесат това, което щеше да е едва втора загуба на Юнайтед в 10 мача в лигата, получиха удар, когато шотландският национал Флек завърши прецизен пас с гол в 50-та минута.

Флек хладнокръвно отбеляза вторият си гол 23 минути по-късно, преди Джак Грелиш да удари напречната греда при изпълнение на дузпа, оставяйки Вила без победа в четири мача във Висшата лига и на опасното 17-то място в таблицата.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Челси, Франк Лампард, Ливърпул, Мохамед Салах, Юрген Клоп, Лестър