Ослепителен Пулишич запали мача за Суперкупата при пълният си дебют за Челси

Американскoто крило направи впечатление още при първия си мач като титуляр, като момчетата  на Франк Лампард реагираха добре след тежкото поражение в Неделя.

Феновете на американския футбол останаха разочаровани, когато Франк Лампард свали Кристиан Пулишич от стартовия си състав при тежкото поражение в Неделя с 4: 0 от Манчестър Юнайтед.

Въпреки това младокът се обяви със стил в Сряда на първия си старт за Челси, тъй като впечатли в разтърсващият сблъсък за Суперкупата на УЕФА срещу Ливърпул.

Двете страни направиха вълнуващо равенство 2: 2 в Истанбул - като Ливърпул излезе победител след дузпи - и Пулишич доказа, че е повече от готов, да бъде звезда за "сините".

Пулишич показа, че 58 милиона паунда (70 милиона долара) дадени на Борусия Дортмунд не са напразно, може да играе на най-високо ниво и че той не е само трансфер по маркетингови причини (имаше рекорден брой гледания  на  Висшата лига в Америка по време на мача в Неделя).

Неговото директно бягане и дрибъл с висока скорост бяха характерна черта през неговите 74 минути на терена, тъй като той се комбинираше добре с нападателите Педро и Оливие Жиру.

И именно Пулишич подпомогна първия гол от епохата на Франк Лампард, докато той се плъзна през полузащитата и пусна пас към Жиру, който реализира покрай Адриан с апломб.

Американецът си помисли, че скоро е добавил блестящ гол, след като дриблира на малко пространство, преди да вкара топката в долния ъгъл на вратата. Голът обаче беше отменен, поради засада.

Единственият играч на Челси, който истински засенчи Пулишич през този мач, беше Н’Голо Канте, който беше неудържим в средата на терена при завръщането си след контузия.

Ливърпул се подобри през второто полувреме след вкарването на Роберто Фирмино. Садио Мане изравни веднага след почивката, а след това изведе червените напред в началото на продълженията - и двата гола след асистенции на Фирмино.

Челси обаче показа, че имат достатъчно дух, за да стигнат до дузпи. Резервата Тами Ейбрахам спечели дузпа в 100-ата минута, която беше хладнокръвно вкарана от Жоржиньо.

За съжаление на Челси те загубиха с 5-4 в лотарията за дузпите - като Ейбрахам пропусна решаващия удар - но Лампард определено ще бъде доволен от представянето и реакцията на своя отбор в Истанбул.

Той също така ще бъде доволен, че за разлика от мачът срещу Ман Юнайтед, където те се сринаха през второто полувреме, те успяха да запазят високото си ниво през всичките 120 минути.

Редица играчи, които бяха силно критикувани в Неделя - като Курт Зума, Сезар Азпиликуета и Педро, намериха някакъв начин да отговорят на своите критици.

Челси даде най-доброто от себе си, срещу шампионите на Европа и макар че ще останат разочаровани, че не вдигнаха единственият трофей, липсващ в кабинета на Роман Абрамович, има много причини феновете да са доволни. И най-положителната причина за всички е перспективата да виждат Пулишич като  титуляр, след прекрасното му представяне в Сряда.