Прецедент при подновяването на футбола в Испания

Футболът на Пиренеите се завърна вчера с доиграването на двубоя между Райо Валекано и Албасете.

Мадридчани постигнаха минимален успех с 1:0 след попадение в 61-вата минута на Луис Адвинкула. Но не резултатът бе най-интересното в случая.

Всъщност мачът започна на 15 декември, когато се проведе първото полувреме помежду им. Втората част обаче така и не стартира.

Футболна прогноза: Севиля - Бетис

Фенове на домакините, които се славят със своите леви убеждения, нападнаха остро играча на Албасете – Роман Зозуля. Те го обвиниха, че членува в неонацистка групировка в Украйна и скандираха “нацист” по време на мача.

Съдията на срещата взе решение да я прекъсне на полувремето, което не предложи голове, но гостите се прибраха с човек по-малко. Изгонен бе Еди Силвестре в продължението на първата част.

Припомням, че Ла Лига се завръща тази вечер с дербито между Севиля и Бетис.

Тагове: Ла Лига