Флик похвали майсторството на Коутиньо

Временният главен треньор на Байерн Мюнхен, Ханс Флик поздрави "невероятното" представяне на Филипе Коутиньо по време на съботната победа с 6:1 над Вердер Бремен. Милот Рашица даде на гостите заслужена преднина със страхотен гол в 24-та минута, но Байерн пое контрола над мача, след като неудържимият Коутиньо изравни в 45-ата минута.

Футболистът на Барселона, който е под наем в Германия, асистира на Робърт Левандовски, за да даде на момчетата на Флик преднина на полувремето. Голмайсторът на Бундеслигата - Левандовски, завърши мача с два гола, но представянето на Коутиньо прикова вниманието след мача.

"Мисля, че всички на стадиона се радваха на неговото представяне", каза Флик на пресконференция, след като играчите му се реабилитираха категорично след 2 поредни загуби в първенството.

„Това ме направи особено щастлив, че целият отбор празнуваше заедно с него и споделяше щастието му от сърце."

"Той вкара три гола и асистира два пъти. Това е невероятно. Много сме доволни от представянето му."

Добрата колаборация на Левандовски с Коутиньо постави Бремен под напрежение и под реална заплаха от още по-разгромна победа.

"Това беше неговата игра днес, с топката, с движението", заяви полският нападател пред официалния сайт на Байерн.

"Представянето му беше изключително. Имаме нужда от такъв играч. Много съм доволен, че той показа колко е добър и какъв голям потенциал има."

На Байерн им предстои пътуване до добре представящия се Фрайбург в сряда.

Източник: FOTMOB

Тагове: Бундеслига, Байерн Мюнхен, Филипе Коутиньо