Хамилтън спечели шестата си световна титла във Ф1

Луис Хамилтън спечели шестата си световна титла във Формула 1 в неделя, след като завърши на второ място на Гран при на Съединените щати.

Съотборникът на Мерцедес от Хамилтън, Валтери Ботас, спечели Гран При на САЩ, а лидерът на Ред Бул Макс Верстапен, беше последният, който се присъедини към подиума, като завърши на трето място.

Англичанинът изпревари Хуан Мануел Фанджо и той е вече на само една титла зад Михаел Шумахер.

Четете още:Ф1 представи революционен автомобил и нови правила за сезон 2021

Най-добрата година на Хамилтън във F1 дойде с Мерцедес през 2018 г., когато той регистрира 11 победи, 11 пол-позиции и 17 финиширания на подиума, натрупайки общо 408 точки.

Появата на Шарл Леклер през този сезон обаче остави Хамилтън само с четири първи стартови позиции, въпреки че все още може да изравни най-добрите си резултати в F1, в оставащите две състезания в Бразилия и Абу Даби.

След поредна катастрофална година за Ферари, монегаскът Леклер се явява като единствената пречка, която може да спре Хамилтън от нова титла през следващия сезон.

Категория: На колела
Тагове: Формула 1