ЦСКА в преследване на нов европейски подвиг

В четвъртък е време за мачовете от Лига на Конференциите. Само един български отбор се класира за плейофите в турнира и това е ЦСКА.

“Червените” ще срещнат стар познайник – Базел, който отстраниха през 2020 г. Тогава ЦСКА спечели визитата си в Швейцария с 3:1 и се озова в групите на Лига Европа. Поради пандемията плейофите се играеха в един мач.

Сега родният тим ще трябва да се справи с Базел в две срещи. Първата от тях е на стадион “Васил Левски” в четвъртък от 20:00 ч.

За да достигне до плейофите, ЦСКА преодоля Македония ГП с резултат 4:0 и елиминира Сейнт Патрикс с общ резултат 2:1. Факт е, че съставът на Илич загуби у дома с 0:1, но след това постигна успех в Ирландия и си заслужи печалба на стойност 1.5 млн. лв.

Базел не се намира в най-добрите си дни, което може да се използва по умел начин от “червените”. Швейцарци записаха хикс при гостуването на Крусейдърс, а след това загубиха визитата в Дания на Брьондби. Все пак тимът намери място на плейофите, след като спечели домакинския двубой срещу датчани.

Лошата новина за Саша Илич е, че Шопов отпадна в последния момент от групата.

Очаква се на вратата да започне Бусато. Пред него ще действат Матей и Кох, а по бековете – Турицов и Петров. Вион и Юга ще оперират в центъра на терена, а пред тях ще бъдат Йомов, Линдсет и Гарсес. Атаката в четвъртък вечер ще бъде водена от Бамба.

Тагове: Лига на конфедерациите, ЦСКА