Четири години по-късно: Ливърпул загуби у дома във Висшата лига (Видео)

Бърнли сложи край на уникалната домакинска серия на Ливърпул във Висшата лига, стигайки до минимален успех с 0:1.

Двубоят премина под превъзходството на “червените”, които създадоха редица положения и отправиха шест точни изстрела.

Юрген Клоп заложи на интересна стартова единайсеторка, включваща Дивок Ориги и Чембърлейн в офанзивен план. Промените не се оказаха положителни и Ливърпул отново не успя да отбележи попадение.

Прочетете: Манджукич подписа с Милан до края на сезона

Единственият гол в срещата бе дело на Ашли Барнс, който се разписа от дузпа в 83-ата минута.

Това е първа шампионатна загуба на Ливърпул като домакин от 23 април 2017 г., когато бяха победени от Кристъл Палас с 1:2.

Интересното е, че през миналия сезон Ливърпул не успя да спечели само в един мач на собствен терен – при равенството срещу Бърнли (1:1) на 11 юли.

Освен това “червените” удължиха серията си от мачове без реализиран гол на четири. За последно избраниците на Юрген Клоп вкараха във Висшата лига на 27 декември срещу УБА (1:1).

Ливърпул остава на четвърта позиция в класирането, на 6 точки от тима на Манчестър Юнайтед.

Тагове: Висша лига, Ливърпул