“Червените дяволи” вкараха пет безответни попадения в Линц

Манчестър Юнайтед продължава с блестящите резултати. Играчите на Солскяер завоюваха победа с 0:5 при визитата си на ЛАСК Линц, която на практика им осигурява място на 1/4-финалите.

Срещата се проведе на празния стадион “Линцер”. Мерките в Австрия срещу коронавируса са затегнати, но въпреки това евросблъсъкът не бе отменен.

Гостите от Англия наложиха волята си още през първото полувреме. В 28-ата минута Одион Игало откри резултата с прецизен удар от границата на наказателното поле. Последваха няколко по-безопасни положения пред двете врати, които не доведоха до промяна на резултата.

Виж също: Без мачове от Шампионска лига идния вторник

Само 13 минути бяха нужни на “червените дяволи” през втората част, за да удвоят преднината си. Даниел Джеймс преодоля съпротивата на противников играч и с точен удар намери левия ъгъл на вратата.

В 78-ата минута Хуан Мата покачи на 3:0 след блестящ извеждащ пас на Фред. Останалите две попадения паднаха в добавеното време. Най-напред, Мейсън Грийнууд реализира от малък ъгъл, а в 93-тата минута Андреас Перейра отправи далечен изстрел към вратата на домакините, който Александър Шлагер не успя да парира по най-добрия начин.

Солскяер бе изключително доволен от представянето на своите играчи, които с всеки изминал мач показват видимо израстване. През уикенда Юнайтед спечели градското дерби със Сити, а “сухата” мрежа в Линц се оказва осма в последните 10 официални двубоя.

Категория: Футболни анализи
Тагове: Манчестър Юнайтед, Лига Европа