VAR: Висшата лига потвърждава грешните решения за дузпи във всички мачове от четвъртък

Неправилни решения за дузпи бяха взети от реферите на видео помощника във всичките три мача в четвъртък.

Бруно Фернандес спечели дузпа, която вкара при победата на Манчестър Юнайтед с 3:0 над Астън Вила.

Джеймс Уорд-Прауз нацели гредата след оспорвана дузпа, при равенството между Саутхемптън и Евертън.

А на Тотнъм трябваше да бъде отсъдена дузпа за нарушението на Джошуа Кинг срещу Хари Кейн при равенство 0:0 с Борнмут.

От Висшата лига потвърдиха, че Юнайтед и Саутхемптън не трябваше да получават дузпи, но Тотнъм трябваше да получи такава.

Бившият полузащитник на Евертън Тим Кейхил, заяви, че бивш играч трябва да бъде включен, за да работи заедно с служителите на VAR в Стокли Парк. "Мисля, че това наистина би им помогнало, да разберат движенията", каза бившият национал на Австралия.

„Когато даден играч падне, за да получи дузпа, можете да го почувствате. Трябва да има нужда от играч, който да дава съвети за това какво прави играчът. "Те са там, за да вземат големите решения и не могат да го направят. Наистина е разочароващо."
Имаше объркване във Висшата лига, като главният рефер Майк Райли ограничи използването на монитори, за да не забави играта.

1. Моуриньо: „Мощните хора не обичат да бъдат критикувани “

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо каза, че "всички по света" смятат, че неговия отбор трябваше да получи дузпа, освен рефера на видео помощник Майкъл Оливър.

Кинг натисна Кейн в гърба, но реферът Пол Тиерни не отсъди дузпа и Оливър избра да не се намесва.

Оливър, който ще свири дербито в неделя в северната част на Лондон срещу Арсенал, също беше официалният представител на ВАР, когато на Кейн беше отменен гола му при победата на Шпорите с 3: 1 срещу Шефилд Юнайтед миналата седмица.

Моуриньо каза пред BBC, че чувства, че "мощните хора не обичат да бъдат критикувани".

Попитан да изясни на кого се отнася, Моуриньо каза на Sky Sports: "Същият съдия, който беше VAR срещу Шефилд. По света всички знаят, че това е дузпа. И аз казвам всеки, имам предвид всеки.

"Подобно на Шефилд, човекът на мача не беше един от играчите. Но в Шефилд можех да обвинявам себе си и играчите, днес не можех да го направя."

2. Смит: „Позорно решение“да се даде дузпа на Юнайтед

Моменти след като Трезеге уцели гредата зад Де Хеа, Юнайтед спечели дузпа, която Фернандес превърна в гол за победата с 3:0.

Португалецът направи пирует на топката и изглежда, че хвана защитника на Вила Езри Конса, но реферът Йон Мос отсъди дузпа, решение, подкрепено от ВАР.

„Това беше погрешно решение. Трябваше да бъде отменено от VAR, но не беше и всъщност трябваше да бъде фал за Конса. “

"Мога да разбера, че Джон [Мос, съдия] го прави неправилно, но не знам какво VAR гледат", каза той. "Те имат екран, на който могат да отидат и да го гледат, но изглежда не се притесняват.

"Фернандес се опитва с двойно връщане назад - първото му докосване е на топката, второто му докосване е върху пищяла на Езри Конса."

Дъблин, който игра и за двата клуба, каза: „Според нас това очевидно не е дузпа.

"Всеки, който е играл футбол, знае какво се опитва да направи Фернандес. Той прави финта и поставя шпилката си на пищяла на Конса. Това промени играта.

"ВАР е там, за да каже дали съдията е направил грешка и не са мислели, че има. Това може да струва на Вили милиони."

Кейхил каза: "Това е голяма грешка. Съчувствам за Астън Вила. Това напълно противоречи на тях. ВАР трябва да се намеси и трябва да защити и играчите."

3. Оспорваната дузпа на „Светците “

От Висшата лига също потвърдиха, че за Саутхемптън не трябваше да има дузпа срещу Евертън.

Уард-Прауз изглежда падна след сблъсъка с Андре Гомес, въпреки че пропусна дузпата, когато удари напречната греда.

"Представянето на рефера беше като моя отбор, не толкова добро", каза шефът на Евертън Карло Анчелоти.

"Веднага казахме, че няма дузпа", каза Кейхил.

Категория: Футболни анализи
Тагове: Висша лига