Кейн разочарован от равенството, но отчете прогресът на Тотнъм

Тотнъм беше под нивото си срещу Олимпиакос, призна Хари Кейн. Нападателят обаче остава уверен, че ще излязат от група Б.

Хари Кейн каза, че Тотнъм трябва да стане по-добър отбор, след като в Сряда изпусна преднина от два гола за равенството срещу Олимпиакос, но той остава уверен, че ще се класират отново за елиминационната фаза на Шампионската лига.

Вицешампиони от миналия сезон, Шпорите откриха кампанията си от група Б през 2019-20 г., като взеха точка от трудното гостуване в Гърция.

Все пак можеше да се окаже много по-добър мач за отбора на Маурисио Почетино, след като гола от дузпа в 26-ата минута на Кейн бе последван от втори на Лукас Моура с удар извън наказателното поле, което изведе гостите напред с 2:0.

Кейн призна, че допуснатият гол точно преди почивката е бил от решаващо значение, когато Даниел Поденс намали дефицита в 44-ата минута.

Четете още: Олимпиакос 2-2 Тотнъм: Няма признаци как Шпорите ще предприемат следваща стъпка към успеха

След това Матьо Валбуена изравни за  Олимпиакос от дузпа през второто полувреме, принуждавайки шпорите да се примирят с равенство преди домакински мач срещу Байерн Мюнхен в следващия си мач от Шампионската лига.

„Това беше мач, който искахме да спечелим. Ние се поставихме в страхотна позиция, но голът преди почивката промени инерцията. Трябва да се поправим", каза английският национал Кейн пред BT Sport.

„Не играхме добре през първото полувреме, но отбелязахме два гола, което далеч от дома, не е лошо. Като цяло сме разочаровани, защото това е мач, който искахме да спечелим, но не трябва да гледаме назад, а да се опитаме да  се подобрим. През второто полувреме беше 50-50. Можехме да се справим по-добре с притежанието на  топката, но това  все пак е точка далеч от дома."

Тотнъм все още няма причина да се тревожи, тъй като също направи бавен старт на състезанието преди година. Те взеха една точка от първите си три мача в груповата фаза през 2018-19, но все пак успяха да се промъкнат, като прескочиха Интер, за да се присъединят към Барселона в осминафиналите.

"Миналият сезон не започнахме твърде добре и трябваше да догонваме. Това е само първият мач и определено ще направим всичко, за да преминем напред", добави Кейн.