Шампионите пратиха местен съперник в Сегунда (видео)

Реал записа равенство 2:2 в последния шампионатен кръг, с което прати Леганес във втория ешелон.

“Краставичарите” се нуждаеха от грешна стъпка на Селта и победа над Реал Мадрид, за да останат в Ла Лига. Първото обстоятелство стана факт след хикса на Селта срещу Еспаньол (0:0), но Леганес не успя да изпълни своята цел.

Серхио Рамос даде аванс на “белия балет” още в 9-ата минута, след като се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране на Иско.

Виж също: Славия взе последната квота за Лига Европа с победа над Ботев (видео)

Домакините обаче съхраниха шансовете си за оцеляване в добавеното време на първото полувреме, когато Брайън Хил овладя топката в наказателното поле и с прецизен удар я мушна между краката на Ареола.

Марко Асенсио отново даде аванс на Реал Мадрид в 52-рата минута, а в 78’ домакините отново стигнаха до равенството.

Въпреки устрема в заключителните минути на срещата, Леганес не успя да реализира трети гол и се сбогува с елитния си статут. Другите два отбора, които изпаднаха от Ла Лига, са Еспаньол и Майорка.

Тагове: Ла Лига, Реал Мадрид